Meist

Miks me teeme, mida teeme?

 

Noorte heaks

Looduskasvatuse Koolituskeskus on loodud, et pakkuda noortele võimalust viibida rohkem looduses. Looduskasvatus on meetod, kus loodus teeb “selle” asja ise ära. Selle paremaks inimeseks kasvamise.

Tsiteerin siinkohal meie vanameistrit:

„Noored tuleb loodusesse viia, sinna lahti lasta, siis teeb loodus selle asja ise ära. Kujunemiseas vajab inimene loomulikke mõjutajaid. Ei saa nii, et las nad internetist vaatavad ja esmaspäeval räägime. Kui kuuled hunte ulumas, kolme põlvkonda korraga: kuidas vanad alustavad, seejärel tuleb kõrgema häälega sisse noorem põlvkond, lõpuks kutsikate kiljumine… See on nagu kirikukoori laul, mida ei õpi nii ära, et karja juht laseb internetist vaadata ja siis arutatakse seda asja.”

Fred Jüssi

 

Turvalisuse heaks

Lisaks looduses pakutavatele tegevustele pakume ka täiendkoolitusi noortega tegelevatele inimestele. Kuna oman noortega töötamise kogemust üle 25 aasta, siis olen hakanud üha tähtsamaks pidama turvalisust töös noortega. Tihti ei tunne noorsootöötajad vajalikke õigusakte ning kannatab ka turvalisus. Viimased aastad olen Tallinna Ülikoolis ning  Tartu Ülikooli Narva Kolledžis õpetanud noorsootöötajatele, kuidas teha tööd noortega turvaliselt ning seadusega kooskõlas.  Kuna kõik ei jõua noorsootööd ülikooli õppima, siis saan pakkuda täna täiendkoolitusi ka mitteformaalses keskkonnas.

 

Kokkuvõtteks

Seiklus, väljakutse, elutarkus ja meeskonnatöö: kõiki neid sõnu on kasutatud, et kirjeldada meie poolt korraldatavaid kursuseid. Meie eesmärk on pakkuda väljakutseid ja võimalusi enese tundmaõppimiseks. Koolitusprogramm on jõukohane kõigile. Inimesed on öelnud, et saadud teadmised, oskused, kogemused, väärtused ja hoiakud on aidanud neil paremini elus toime tulla.

 

Meeldivat koostööd pakkudes

Looduskasvatuse Koolituskeskuse koolitaja Argo Bachfeldt.