Meist

Miks me teeme, mida teeme?

 

Laste jaoks

Looduskasvatuse Koolituskeskus on loodud, et pakkuda noortele võimalust viibida rohkem looduses. Looduskasvatus on meetod, kus loodus teeb “selle” asja ise ära. Selle paremaks inimeseks kasvamise.

Tsiteerin siinkohal meie vanameistrit:

„Noored tuleb loodusesse viia, sinna lahti lasta, siis teeb loodus selle asja ise ära. Kujunemiseas vajab inimene loomulikke mõjutajaid. Ei saa nii, et las nad internetist vaatavad ja esmaspäeval räägime. Kui kuuled hunte ulumas, kolme põlvkonda korraga: kuidas vanad alustavad, seejärel tuleb kõrgema häälega sisse noorem põlvkond, lõpuks kutsikate kiljumine… See on nagu kirikukoori laul, mida ei õpi nii ära, et karja juht laseb internetist vaadata ja siis arutatakse seda asja.”

Fred Jüssi

 

Noorsootöö kvaliteedi jaoks

Lisaks looduses pakutavatele tegevustele pakume ka täiendkoolitusi noortega tegelevatele inimestele. Kuna oman kogemust noorsootöös üle 20 aasta siis olen hakanud väga tähtsaks pidama turvalisust noorsootöös. Tihti ei tunne noorsootöötajad vajalikke õigusakte ja kannatab ka turvalisus. Viimased aastad olen Tallinna Ülikoolis ning ka Tartu Ülikooli Narva Kolledžis õpetanud noorsootööd ning proovinud seda puudujääki parandada. Kuna kõik ei jõua noorsootööd ülikooli õppima, siis saan pakkuda täiendkoolitusi mitteformaalses keskkonnas.

 

Kokkuvõtteks

Seiklus, väljakutse, elutarkus ja meeskonnatöö: kõiki neid sõnu on kasutatud, et kirjeldada meie poolt korraldatavaid kursuseid. Kursused ei ole passiivsetele inimestele. Meie eesmärk on pakkuda väljakutseid ja võimalusi enese tundmaõppimiseks. Koolitusprogramm on jõukohane kõigile. Inimesed on öelnud, et saadud teadmised, oskused, kogemused, väärtused ja hoiakud on aidanud neil paremini elus toime tulla.

 

Meeldivat koostööd pakkudes,

Looduskasvatuse Koolituskeskuse koolitaja Argo Bachfeldt.

 

 

 

 

 

 

 

Minu CV